Vándorkiállítás középiskolásoknak az emberkereskedelemről

Home  /  EuropeAid  /  Current Page

A Baptista Szeretetszolgálat évek óta harcol az emberkereskedelem áldozatainak megsegítéséért.

Egy most induló vándorkiállítás segítségével az emberkereskedelemre, mint az egész világon megjelenő problémára, valamint a csapdahelyzetek veszélyire, azok elkerülésére szeretnénk felhívni az Európai Unió támogatásával megvalósuló programunk keretében a középiskolások figyelmét.

A bármely középiskolába meghívható, kambodzsai, olasz, svéd és holland partnerekkel együttműködésben készült vándorkiállítás az emberkereskedelem jellemzőit, trendjeit kívánja bemutatni a fiataloknak.

A kiállítás tematikája úgy épül fel, hogy egy, az emberkereskedelem áldozatává vált fiatal lány szemszögéből, azaz belülről mutatja be az átélt élményeket a nézőnek. A kiindulópont egy „álom”, aminek megvalósulása megcsillan az álmodó előtt. Az álomból „rémálom” válik, szembetalálja magát egy kilátástalan és kiszolgáltatott helyzettel, azaz a valósággal, majd következik az „ébredés” a kiút a reménytelenségből.

Bővebb információ: Baczkó Zsuzsanna // zsuzsanna kukac baptistasegely pont hu

 


Post Tags: , , , ,